Jedz zdrowo i CHUDNIJ!

 Odżywianie ma ogromne znaczenie na zachowanie naszej urody , wyglądu skóry ,włosów czy utrzymanie młodości. Otyłość jest przyczyną wielu chorób ale również  jest oznaką starzenia się. Otyły człowiek  stają się mało atrakcyjny . Pęd do odchudzania na całym świecie tłumaczy się nie tylko samopoczuciem fizycznym ale również lepszym podłożem psychicznym. Gimnastyka, dieta, masaże  czy odpowiednie zabiegi to wszystko po to abyśmy czuli się piękni i młodsi oraz pewniejsi siebie. Tajemnicą nie jest fakt ,że kiedy lepiej o siebie dbamy, a wchodząc na wagę mamy kilka kilogramów mniej to uśmiech na naszej twarzy jest niedopisania.
Zatem odżywianie zasadniczo wpływa na nasze samopoczucie i zachowanie lepszego wyglądu. Każdy organizm nie może funkcjonować bez niezbędnych do życia składników takich jak białko, węglowodany, tłuszcze, sole mineralne, witaminy oraz woda. Białko wpływa na prawidłowy stan włosów, skóry i paznokci. Białko znajdziemy w rybach, mięsie, mleku, jajach i serach. Węglowodany zawarte są w różnorakich produktach jednak ważne jest abyśmy nie zjadali ich za dużo.
Wszelkiego rodzaju pieczywo, ziemniaki, ryż,  owoce, miód, cukier i wszelkiego rodzaju słodycze .Polecam Wam jednak zastąpić niezdrowe węglowodany tymi „zdrowymi”. Są to na przykład
-Marchew
-Szpinak
-Seler
-Por
-Ogórki i pomidory
Oraz ziemniaki, którą  niestety są tuczące. Jednak kiedy już decydujemy się na zjedzenie ziemniaków najlepszym sposobem będzie ugotowanie je w mundurkach, gdyż zachowają one więcej witamin.
Sięgając po pieczywo wybierajmy te ciemne zwracając uwagę na skład. Ciemne pieczywo dostarczy nam witamine B1, której brak powoduje nadpobudliwość i brak koncentracji.
Kolejnym tematem są tłuszcze ,które dzielą się na zwierzęce i roślinne. Tłuszcze roślinne są o wiele zdrowsze i mniej kaloryczne. To prawidłowego funkcjonowania organizmu niezbędne są jednak  Wapń, żelazo i fosfor . W czym możemy znaleźć produkty zawierające żelazo?
-Chude mięso, pieczywo razowe, por, szpinak, morele, orzechy, kakao.
Płyny dla naszego organizmu są również bardzo ważne. Najlepszymi napojami gaszącymi pragnienie są herbatki ziołowe oraz woda mineralna. Pamiętajcie ,że aby utrzymać dobry metabolizm i zdrowe ciało należy dużo pić!  Ja ostatnio wynalazłam bardzo fajny środek na przyspieszenie metabolizmu .Specyfik działa magicznie dla osób, które w planach mają utrzymanie wagi albo jej znaczący spadek. Ogranicza apetyt oraz przyspiesza prace trawienne co jest bardzo na PLUS.  Wcześniej pisałam Wam o Slimtox , herbatce  , która do tej pory stosuję i jest moim faworytem numer jeden. Jednak jak to kobieta lubię eksperymentować więc moim kolejnym krokiem był właśnie MoJITO SLIM! Kolejny produkt złożony tylko z naturalnych składników. Wygodna saszetka sprawie, że mamy możliwość zabrać go ze sobą wszędzie!:) 

Koktajl dla twojej sylwetki kupisz  TUTAJ
Herbatkę Slimtox kupisz TUTAJ


Zapraszam rownież do śledzenia mojego INSTAGRAMA

Kochani  mam dla Was również kilka zdjęć moich potraw oraz mojej przemiany w trakcie stosowanie porduktu i zdrowego odżywiania;) Wszystko było robione telefonem gdyż przedstawia to  autentyczność zdjęć. :)